fbpx

Chcete od nás dostávat novinky? Přihlaste se k jejich odběru.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely poskytování služeb a zasílání informací o aktivitách Integračního centra Praha, o.p.s., IČ: 242 28 320, se sídlem Žítná 1574/51, 110 00, Praha 1, zapsanému v rejstříku obecně prospěšných společnosti vedeném Městským soudem v Praze, oddíl O, vložka 885. Tento svůj souhlas mohu kdykoliv odvolat písemně na e-mailové adrese centrum@icpraha.com, v informačním centru nebo na pobočkách.

Nový semestr jazykových klubů

Podívejte se na nabídku jazykových klubů, které otevíráme v tomto semestru.
24. 9. 2021/by Misa

Rozhovor: Příšerky v hlavě aneb, jak informovat studenty o integraci cizinců v Česku

Přečtěte si rozhovor s koordinátorkou projektu Jekaterinou Gazukinou o interaktivních workshopech pro žáky základních a středních škol, které právě probíhají v rámci projektu (DEZ)INFORMACE.
17. 9. 2021/by Misa

Adaptačně-integrační kurzy: Musím nebo nemusím, to je oč tu běží

Nejste si jisti, zda máte povinnost adaptačně-integrační kurz absolvovat? Přečtěte si naše shrnutí, koho se povinnost týká a koho ne.
14. 9. 2021/by Dagmar Diroian

Rozpis adaptačně-integračních kurzů na září

I v září se můžete zúčastnit adaptačně-integračního kurzu, který vám usnadní orientaci v nové zemi. Vypsali jsme pro vás kurzy v angličtině, ruštině, ukrajinštině a vietnamštině. Neváhejte se přihlásit!
30. 8. 2021/by Dagmar Diroian

Fungování poboček v září

V tomto článku najdete přehled otevírací doby našich tří poboček v září 2021.
25. 8. 2021/by Misa

Specializované kurzy češtiny – podzim 2021

Pokud se chcete zlepšit v mluvené komunikaci nebo se chystáte žádat o trvalý pobyt, jsou nabízené kurzy přesně to, co potřebujete.
23. 8. 2021/by Misa

Adaptačně-integrační kurzy v srpnu

Na srpen jsme pro vás vypsali Adaptačně-integrační kurzy ve všech 9 jazycích. Podívejte se na náš srpnový rozvrh kurzů a přihlaste se!
30. 7. 2021/by Dagmar Diroian

Novela zákona o pobytu cizinců od srpna 2021

V tomto článku vám předáme základní informace o změnách, které se pojí s novelou zákona o pobytu cizinců.
23. 7. 2021/by Misa

Kurzy českého jazyka – podzimní semestr 2021

Chcete se zlepšit v češtině? Zkuste štěstí a přihlaste se na podzimní semestr kurzů českého jazyka v ICP.
8. 7. 2021/by Misa

Fungování poboček v červenci a srpnu

Naše služby můžete v současné době využívat online i osobně na pobočkách ICP. V tomto článku najdete přehled otevírací doby našich tří poboček v průběhu července a srpna 2021.
8. 7. 2021/by Misa

Rozpis Adaptačně-integračních kurzů na červenec 2021

V červnu jsme odstartovali Adaptačně-integrační kurzy pro cizince ze zemí mimo EU, kteří v roce 2021 nově získali povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu. Podívejte se na náš rozvrh kurzů na červenec a přihlaste se! 
8. 7. 2021/by Misa

Adaptačně-integrační kurzy: registrace spuštěna

Víte, že od roku 2021 máte jako cizinec novou povinnost absolvovat Adaptačně-integrační kurz (AIK)? Pokud se vás tato povinnost týká, máme pro vás dobrou zprávu - kurzy startují 21. června 2021 a vy se už dnes můžete zaregistrovat! :-)
8. 6. 2021/by Dagmar Diroian

Nově pomáháme i občanům Evropské unie

S radostí vám oznamujeme, že od roku 2021 jsme mezi naše klienty zahrnuli i občany EU. Po devíti letech našeho působení tak naše moto “Praha - Metropole všech” dostává zase o něco širší rozměr! :-)
4. 6. 2021/by Misa

Hledáme lektora/ku workshopů o integraci cizinců

V rámci kampaně Předsudky se šíří tam, kde nejsou fakta chceme zážitkovou formou seznámit studenty ZŠ a SŠ se základními informacemi o přítomnosti cizinců v Česku a upozornit na nejčastější stereotypy a dezinformace o cizincích, které se objevují v médiích. Pojďte do toho s námi!
4. 6. 2021/by Misa

Zvýšení úrovně českého jazyka pro udělení trvalého pobytu

Vláda schválila novelu nařízení vlády týkající se úrovně češtiny pro udělení trvalého pobytu na území České republiky. V tomto článku vám novelu blíže představíme a poradíme, na co si v souvislosti s žádostí o trvalý pobyt dát pozor.
3. 6. 2021/by Misa

Těhotenství a porod v ČR

V tomto článku jsme pro vás připravili nezbytné informace, které byste měli znát, pokud se Česká republika stala vaším novým domovem a chtěli byste tu přivést na svět svého potomka.
26. 5. 2021/by Misa

Fungování poboček ICP v květnu a červnu 2021

V tomto článku najdete přehled otevírací doby našich tří poboček v průběhu května a června.
21. 5. 2021/by Misa

Staňte se součástí naší mini kampaně

Protože bychom rádi rozšířili povědomí o našich službách k dalším lidem, kteří by je mohli využít, napadlo nás k tomu využít zkušenosti těch, kteří nás už znají - vás :-). Patříte mezi klienty, kteří byli s našimi službami spokojeni? Staňte se součástí mini kampaně i vy!
22. 4. 2021/by Misa

Sčítání lidu platí i pro cizince

Zúčastněte se sčítání lidu online od 27. 3. do 9. 4. 2021.
24. 3. 2021/by Misa

COVID-19

V tomto článku najdete odpovědi na vaše nejčastější otázky ohledně současné epidemiologické situace.
24. 3. 2021/by Misa

Hledáme dodavatele nábytku

V rámci projektu č. 1 /2021 IC NNO Adaptačně-integrační kurzy 2021 vyhlašujeme veřejnou zakázku na vybavení 3 učeben v 6. patře na adrese Žitná 51, Praha 1.
22. 3. 2021/by Misa

Adaptačně-integrační kurzy

Organizujeme pro vás Adaptačně-integrační kurzy, jejichž cílem je, abyste se rychle a co nejlépe zorientovali v české společnosti, získali základní informace a znali svá práva a povinnosti. 
11. 2. 2021/by Misa

Předsudky se šíří tam, kde nejsou fakta

Spustili jsme celorepublikovou informační kampaň, která má zvýšit informovanost českých občanů o životě cizinců v České republice.
1. 2. 2021/by Misa

Důležité odkazy

V tomto článku jsme si pro vás připravili soubor důležitých odkazů, které se vám mohou hodit při běžném životě v České republice. Témata navazují na vzdělávací online semináře, které pravidelně pořádáme.
31. 1. 2021/by Misa

Jak pracovat se Zoomem?

V tomto článku vám poradíme, jak používat aplikace Zoom při online seminářích, kurzech českého jazyka, konverzačních klubech a podobných virtuálních setkáních.
29. 1. 2021/by Misa

Mobilní aplikace Praguer

Spustili jsme aktualizovanou verzi aplikace PRAGUER, která vám již tři roky usnadňuje přístup k důležitým informacím a kontaktům a pomáhá vám lépe se zorientovat v českém prostředí.
26. 1. 2021/by Misa

Zimní tipy

Vánoce skončily a do jara je daleko. Mohlo by se zdát, že kvůli počasí a epidemiologickým opatřením jsme nyní odsouzeni k nudě, ale tak to není! :-) Podívejte se na naše zimní tipy.
15. 1. 2021/by Misa

Darujte k Vánocům dobrý skutek

Vánoce mají být obdobím klidu a lásky v obklopení rodiny či dobrých přátel. Co takhle letos vynechat nakupování ve velkém a darovat raději něco, co má smysl a může pomoci někomu, kdo to potřebuje?
17. 12. 2020/by Misa

Dejte svému volnému času smysl

Chtěli byste kromě práce či studia, sportu a Netflixu zažít něco nového? Máte chuť věnovat svůj čas něčemu smysluplnému? Možná je tím, co vám v životě chybí, právě dobrovolnictví.  A kdy jindy s ním začít, než právě v době epidemiologické krize, kdy je poptávka po dobrovolnících tak vysoká?
16. 11. 2020/by Misa

Hledáme mediální agenturu

V současnou chvíli hledáme mediální agenturu, která zrealizuje naši kampaň vzniklou v rámci projektu (DEZ)INFORMACE.
10. 11. 2020/by Misa

Pomáhejme zvířatům

Láska ke zvířatům k české kultuře prostě patří. Z toho důvodu existuje i mnoho institucí, které se ochraně zvířat věnují a které poskytují možnosti, jak zvířata můžete sami podpořit. V tomto článku vám poradíme, jak zvířatům pomoci v následujících situacích.
4. 11. 2020/by Misa

Zdravotní pojištění v ČR

V posledním článku ze série odborného poradenství vám vysvětlíme, jak funguje zdravotní pojištění v České republice.
3. 11. 2020/by Misa

Jsme tu pro vás ONLINE

Z důvodu vládních opatření reagujících na situaci ohledně onemocnění COVID-19 se přesouváme do online prostoru. Podívejte se, jaké online služby můžete využít.
21. 10. 2020/by Misa

Uznání zahraničního vzdělání

Další ze série článků odborného poradenství zodpoví nejdůležitější otázky týkající se uznání zahraničního vzdělání v České republice.
21. 10. 2020/by Misa

Hledání práce v ČR

V tomto článku jsme pro vás připravili základní informace o hledání práce v České republice.
29. 9. 2020/by Misa

Jak být dobrým sousedem?

Ať už žijete v rodinném domě, v bytě nebo na koleji, existují pravidla, která byste měli znát a dodržovat, abyste se svými sousedy měli dobré vztahy. Co pro to tedy můžete udělat? Podívejte se na naše tipy :-)
24. 9. 2020/by Misa

Kurzy českého jazyka pro trvalý pobyt

Právě otevíráme registraci na specializované kurzy českého jazyka pro zkoušku k trvalému pobytu!
2. 9. 2020/by Misa

Žijme ekologicky

Naším cílem by mělo být žít tak, abychom odpadu vytvářeli co nejméně - ať už jsou to obaly potravin, nepotřebné věci či jídlo. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak žít ekologicky a využívat lokální možnosti udržitelného způsobu života. 
18. 8. 2020/by Misa

Třídění odpadu

Víte, co udělat s prázdným kartonem od mléka, víčkem od jogurtu nebo obalem od zubní pasty? V České republice je běžné odpad třídit. Nevytříděný odpad končí na skládkách, čímž zabraňujeme jeho dalšímu využití a zbytečně znečišťujeme planetu. Poradíme vám, jak na to!
10. 8. 2020/by Misa

Hledáme produkční společnost

V rámci našeho projektu (DEZ)INFORMACE chystáme kampaň na téma integrace cizinců v ČR, jejímž cílem je zvýšit informovanost Čechů a Češek o tomto tématu pomocí šíření objektivních informací. Koncept i vizuály už máme a nyní se chceme vrhnout na točení reklamních spotů. Pomůžete nám?
3. 8. 2020/by Misa

Volnočasové aktivity pro rodiny s dětmi

Jak jsme si už říkali v minulém článku, každá městská část se snaží zajistit svým obyvatelům co nejpříjemnější život. K tomu přispívá i kvalitní volnočasové vyžití. 
27. 7. 2020/by Misa

Život v Praze

Každý Pražan by měl vědět, v jaké městské části žije a o místní dění se zajímat. Jak jste na tom se znalostí své čtvrti vy? V tomto článku se dozvíte základní informace o tom, co jsou to městské části a jak je můžete při svém životě v Praze využívat.
21. 7. 2020/by Misa

Kurzy češtiny pro děti

Letní prázdniny mohou být pro vaše děti skvělou příležitostí k procvičení češtiny. Přihlaste je na jeden z našich intenzivních letních kurzů!
7. 7. 2020/by Misa

Kurzy českého jazyka – podzimní semestr 2020

Zápis na nové kurzy češtiny je tu! Máte o studium češtiny v ICP zájem? V tomto článku vám poradíme, jak na to!
21. 6. 2020/by Misa

Neziskové organizace – proč se na ně obrátit?

Připravili jsme pro vás sérii tipů, které vám usnadní život v Česku.
#6 Proč se obrátit na neziskové organizace
15. 6. 2020/by Misa

Jak se vyhnout kulturnímu trapasu

Připravili jsme pro vás sérii tipů, které vám usnadní život v Česku.
#5 Jak se vyhnout kulturním přešlapům
11. 6. 2020/by Misa

Jak si najít české kamarády

Připravili jsme pro vás sérii tipů, které vám usnadní život v Česku.
#4 Jak si najít české kamarády
3. 6. 2020/by Misa

Kde hledat důležité informace

Připravili jsme pro vás sérii tipů, které vám usnadní život v Česku.
#3 Kde hledat důležité informace
27. 5. 2020/by Misa

Počet cizinců v Praze

Jako každý rok i letos zveřejnilo Ministerstvo vnitra na svých webových stránkách informativní počty cizinců v obcích a městských částech k 1.1.2020. Podívejte se na výsledky.
25. 5. 2020/by Misa

Postupně obnovujeme běžný provoz služeb

Zdá se, že situace ohledně koronaviru se začíná uklidňovat, a tak se i naše služby budou postupně navracet do běžných kolejí. Jak? Podívejte se na předběžný harmonogram obnovy obvyklého provozu, který jsme rozdělili podle nabízených služeb.
5. 5. 2020/by Misa

Tipy pro online vzdělávání dětí

Současná situace je náročná pro všechny rodiče a učitele dětí, které navštěvují základní školu. Natož pak pro ty, kteří mají děti s odlišným mateřským jazykem (OMJ), než je čeština. Patříte mezi ně i vy? Existuje mnoho neziskových organizací, které vám mohou pomoci! Podívejte se na jejich přehled.
21. 4. 2020/by Misa

Práva zaměstnanců, ošetřovné, sociální podpora

Situace ohledně koronaviru poznamenala ze sociálního hlediska velkou část české populace. Vzhledem k měnícím se vládním opatřením, ekonomickým ztrátám firem i živnostníků a obecné společenské nejistotě není divu, že máte v hlavě spousty otázek. Naše sociální pracovnice pro vás zodpověděly ty nejčastější z nich.
8. 4. 2020/by Misa

Mateřské a základní školy

Máte děti a zajímá vás, jak funguje vzdělávací systém v České republice? Připravili jsme pro vás článek, který vám objasní vše, co potřebujete vědět o základních a mateřských školách.
3. 4. 2020/by Misa

Hledáme kreativní agenturu

V rámci našeho nového projektu (DEZ)INFORMACE chystáme novou kampaň na téma integrace cizinců v ČR, jejímž cílem je zvýšit informovanost Čechů a Češek o tomto tématu pomocí šíření objektivních informací. V současné chvíli hledáme kreativní agenturu, která nám na základě našeho zadání kampaň vytvoří.  Může to být právě vaše agentura, která se pokusí tak trochu změnit svět a podpoří kvalitu vzájemného soužití všech obyvatel České republiky.
2. 4. 2020/by Misa

Nouzový stav – Vaše nejčastější dotazy

Víme, že současná situace je obdobým nejistoty pro mnohé z našich klientů. Přinášíme vám proto přehled vašich nejčastějších dotazů v souvislosti s nouzovým stavem, které zodpověděly naše právničky.
1. 4. 2020/by Misa

Tlumočení online

S radostí vám oznamujeme, že mezi online služby ICP můžeme nově zařadit i interkulturní práci. S využitím telefonu či Skypu vám tak můžeme pomoci s dorozuměním ve veřejných institucích či při online poradenství a vysvětlit vám obsah důležitých dokumentů.
23. 3. 2020/by Misa

Jak můžete pomoci?

Současná situace ohledně koronavirové epidemie je vážná. Je ale skvělou příležitostí udělat dobrý skutek a pomoci někomu, kdo to potřebuje. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak svému okolí ulehčit život a vytvořit úsměv na tváři ♥
20. 3. 2020/by Misa

Spouštíme online poradenství

I v době nouzového stavu jsme tu pro vás a od 19. března vám naši pracovníci budou poskytovat rady ohledně právních a sociálních otázek po telefonu či Skypu.
18. 3. 2020/by Misa

Služby ICP v souvislosti s koronavirem

Rádi bychom vás informovali, že v souvislosti s aktuální situací ohledně koronaviru je do odvolání pozastaven provoz všech služeb ICP a naše provozovny jsou uzavřeny.
6. 3. 2020/by Misa

Jak se naučit česky

Připravili jsme pro vás sérii tipů, které vám usnadní život v Česku.
#2 Jak se naučit česky
3. 3. 2020/by Misa

Nová pobočka ICP na Praze 14

Od března 2020 mohou cizinci ze třetích zemí, kteří dlouhodobě žijí na území ČR, využívat právní a sociální poradenství na nové pobočce ICP na Praze 14. Přijďte s námi oslavit její otevření!
2. 3. 2020/by Misa

Jak komunikovat s OAMP

Připravili jsme pro vás sérii tipů, které vám usnadní život v Česku.
#1 Jak komunikovat s OAMP
18. 2. 2020/by Misa

Přehled nejdůležitějších lhůt

Pokud jste cizinec, který žije v České republice, pojí se s vaším pobytem mnoho povinností. Jednou z nich je dodržování stanovených lhůt. Vybrali jste pro vás ty nejdůležitější!
12. 2. 2020/by Misa

Interkulturní ples

Stojíme si za tím, že Praha je metropolí všech. Tak proč se vzájemně nepoznat právě na plese? Zveme Vás na druhý ročník Interkulturního plesu s podnázvem Celá Praha na jednom parketu!
23. 1. 2020/by Misa

Registrace na kurzy češtiny pro dospělé

Právě otevíráme registraci na kurzy češtiny pro dospělé. Přečtěte si podrobnosti o procesu registrace i podmínkách účasti.
9. 1. 2020/by Misa

Spolupráce na poli integrace

Během posledního půl roku se nám v oblasti síťování, které patří mezi hlavní aktivity ICP, podařilo dosáhnout velkých pokroků. Právě o nich je náš nový článek.
7. 1. 2020/by Misa

Novela cizineckého zákona

Před několika měsíci se novelizoval zákon o pobytu cizinců v České republice s účinností od 31. července 2019. Podívejte se na 6 nejdůležitějších změn, které z novely vyplývají.
10. 12. 2019/by Misa

Registrace na kurzy češtiny pro děti

Právě jsme otevřeli registraci na odpolední kurzy českého jazyka pro děti ve věku 6 – 15 let na období únor – květen 2020. Přihlaste své děti!
28. 11. 2019/by Misa

Salad Bowl of Prague: Voices

V rámci našeho dne otevřených dveří Open Doors jsme pokřtili podcatsovou sérii Salad Bowl of Prague: Voices. Ta představuje příběhy čtyř cizinců, kteří se usadili v Praze a svou činností z ní dělají pestřejší a bohatší místo.
25. 10. 2019/by Misa

Komunikací k integraci

Jak komunikovat s migranty a o migrantech? Jakou roli hraje v integračním procesu politická reprezentace? Co tradiční a #novámedia? Jak komunikují integrační témata kreativní agentury? A jaké jsou trendy v ostatních evropských městech?
13. 9. 2019/by devMartin

Integrace cizinců očima Pražanů

Již druhým rokem realizujeme mezinárodní projekt INTEGRA, jehož hlavním posláním je vylepšit proces integrace cizinců z třetích zemí v pěti partnerských státech EU (Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Itálie, Slovensko) pomocí sdílení zkušeností a znalostí na úrovni měst.
13. 9. 2019/by devMartin

Podzim trávíme na festivalech

Podzim je pro nás již tradičně obdobím kulturních festivalů, které jsou pro ICP skvělou příležitostí, jak o sobě dát vědět široké veřejnosti a blíže se s Vámi seznámit.
13. 9. 2019/by devMartin