fbpx

Chcete od nás dostávat novinky? Přihlaste se k jejich odběru.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely poskytování služeb a zasílání informací o aktivitách Integračního centra Praha, o.p.s., IČ: 242 28 320, se sídlem Žítná 1574/51, 110 00, Praha 1, zapsanému v rejstříku obecně prospěšných společnosti vedeném Městským soudem v Praze, oddíl O, vložka 885. Tento svůj souhlas mohu kdykoliv odvolat písemně na e-mailové adrese centrum@icpraha.com, v informačním centru nebo na pobočkách.

Kurzy českého jazyka pro trvalý pobyt

Právě otevíráme registraci na specializované kurzy českého jazyka pro zkoušku k trvalému pobytu!
2. 9. 2020/by Misa

ŽIJME EKOLOGICKY

Naším cílem by mělo být žít tak, abychom odpadu vytvářeli co nejméně - ať už jsou to obaly potravin, nepotřebné věci či jídlo. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak žít ekologicky a využívat lokální možnosti udržitelného způsobu života. 
18. 8. 2020/by Misa

Třídění odpadu

Víte, co udělat s prázdným kartonem od mléka, víčkem od jogurtu nebo obalem od zubní pasty? V České republice je běžné odpad třídit. Nevytříděný odpad končí na skládkách, čímž zabraňujeme jeho dalšímu využití a zbytečně znečišťujeme planetu. Poradíme vám, jak na to!
10. 8. 2020/by Misa

Hledáme produkční společnost

V rámci našeho projektu (DEZ)INFORMACE chystáme kampaň na téma integrace cizinců v ČR, jejímž cílem je zvýšit informovanost Čechů a Češek o tomto tématu pomocí šíření objektivních informací. Koncept i vizuály už máme a nyní se chceme vrhnout na točení reklamních spotů. Pomůžete nám?
3. 8. 2020/by Misa

Volnočasové aktivity pro rodiny s dětmi

Jak jsme si už říkali v minulém článku, každá městská část se snaží zajistit svým obyvatelům co nejpříjemnější život. K tomu přispívá i kvalitní volnočasové vyžití. 
27. 7. 2020/by Misa

KOMUNITNÍ ŽIVOT

Každý Pražan by měl vědět, v jaké městské části žije a o místní dění se zajímat. Jak jste na tom se znalostí své čtvrti vy? V tomto článku se dozvíte základní informace o tom, co jsou to městské části a jak je můžete při svém životě v Praze využívat.
21. 7. 2020/by Misa

Kurzy češtiny pro děti

Letní prázdniny mohou být pro vaše děti skvělou příležitostí k procvičení češtiny. Přihlaste je na jeden z našich intenzivních letních kurzů!
7. 7. 2020/by Misa

Kurzy českého jazyka – podzimní semestr 2020

Zápis na nové kurzy češtiny je tu! Máte o studium češtiny v ICP zájem? V tomto článku vám poradíme, jak na to!
21. 6. 2020/by Misa

Neziskové organizace – proč se na ně obrátit?

Připravili jsme pro vás sérii tipů, které vám usnadní život v Česku.
#6 Proč se obrátit na neziskové organizace
15. 6. 2020/by Misa

Jak se vyhnout kulturnímu trapasu

Připravili jsme pro vás sérii tipů, které vám usnadní život v Česku.
#5 Jak se vyhnout kulturním přešlapům
11. 6. 2020/by Misa

Jak si najít české kamarády

Připravili jsme pro vás sérii tipů, které vám usnadní život v Česku.
#4 Jak si najít české kamarády
3. 6. 2020/by Misa

Kde hledat důležité informace

Připravili jsme pro vás sérii tipů, které vám usnadní život v Česku.
#3 Kde hledat důležité informace
27. 5. 2020/by Misa

Počet cizinců v Praze

Jako každý rok i letos zveřejnilo Ministerstvo vnitra na svých webových stránkách informativní počty cizinců v obcích a městských částech k 1.1.2020. Podívejte se na výsledky.
25. 5. 2020/by Misa

Postupně obnovujeme běžný provoz služeb

Zdá se, že situace ohledně koronaviru se začíná uklidňovat, a tak se i naše služby budou postupně navracet do běžných kolejí. Jak? Podívejte se na předběžný harmonogram obnovy obvyklého provozu, který jsme rozdělili podle nabízených služeb.
5. 5. 2020/by Misa

Tipy pro online vzdělávání dětí

Současná situace je náročná pro všechny rodiče a učitele dětí, které navštěvují základní školu. Natož pak pro ty, kteří mají děti s odlišným mateřským jazykem (OMJ), než je čeština. Patříte mezi ně i vy? Existuje mnoho neziskových organizací, které vám mohou pomoci! Podívejte se na jejich přehled.
21. 4. 2020/by Misa

Práva zaměstnanců, ošetřovné, sociální podpora

Situace ohledně koronaviru poznamenala ze sociálního hlediska velkou část české populace. Vzhledem k měnícím se vládním opatřením, ekonomickým ztrátám firem i živnostníků a obecné společenské nejistotě není divu, že máte v hlavě spousty otázek. Naše sociální pracovnice pro vás zodpověděly ty nejčastější z nich.
8. 4. 2020/by Misa

Mateřské a základní školy

Máte děti a zajímá vás, jak funguje vzdělávací systém v České republice? Připravili jsme pro vás článek, který vám objasní vše, co potřebujete vědět o základních a mateřských školách.
3. 4. 2020/by Misa

Hledáme kreativní agenturu

V rámci našeho nového projektu (DEZ)INFORMACE chystáme novou kampaň na téma integrace cizinců v ČR, jejímž cílem je zvýšit informovanost Čechů a Češek o tomto tématu pomocí šíření objektivních informací. V současné chvíli hledáme kreativní agenturu, která nám na základě našeho zadání kampaň vytvoří.  Může to být právě vaše agentura, která se pokusí tak trochu změnit svět a podpoří kvalitu vzájemného soužití všech obyvatel České republiky.
2. 4. 2020/by Misa

Nouzový stav – Vaše nejčastější dotazy

Víme, že současná situace je obdobým nejistoty pro mnohé z našich klientů. Přinášíme vám proto přehled vašich nejčastějších dotazů v souvislosti s nouzovým stavem, které zodpověděly naše právničky.
1. 4. 2020/by Misa

Tlumočení online

S radostí vám oznamujeme, že mezi online služby ICP můžeme nově zařadit i interkulturní práci. S využitím telefonu či Skypu vám tak můžeme pomoci s dorozuměním ve veřejných institucích či při online poradenství a vysvětlit vám obsah důležitých dokumentů.
23. 3. 2020/by Misa

Jak můžete pomoci?

Současná situace ohledně koronavirové epidemie je vážná. Je ale skvělou příležitostí udělat dobrý skutek a pomoci někomu, kdo to potřebuje. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak svému okolí ulehčit život a vytvořit úsměv na tváři ♥
20. 3. 2020/by Misa

Spouštíme online poradenství

I v době nouzového stavu jsme tu pro vás a od 19. března vám naši pracovníci budou poskytovat rady ohledně právních a sociálních otázek po telefonu či Skypu.
18. 3. 2020/by Misa

Služby ICP v souvislosti s koronavirem

Rádi bychom vás informovali, že v souvislosti s aktuální situací ohledně koronaviru je do odvolání pozastaven provoz všech služeb ICP a naše provozovny jsou uzavřeny.
6. 3. 2020/by Misa

Jak se naučit česky

Připravili jsme pro vás sérii tipů, které vám usnadní život v Česku.
#2 Jak se naučit česky
3. 3. 2020/by Misa

Nová pobočka ICP na Praze 14

Od března 2020 mohou cizinci ze třetích zemí, kteří dlouhodobě žijí na území ČR, využívat právní a sociální poradenství na nové pobočce ICP na Praze 14. Přijďte s námi oslavit její otevření!
2. 3. 2020/by Misa

Jak komunikovat s OAMP

Připravili jsme pro vás sérii tipů, které vám usnadní život v Česku.
#1 Jak komunikovat s OAMP
18. 2. 2020/by Misa

Přehled nejdůležitějších lhůt

Pokud jste cizinec, který žije v České republice, pojí se s vaším pobytem mnoho povinností. Jednou z nich je dodržování stanovených lhůt. Vybrali jste pro vás ty nejdůležitější!
12. 2. 2020/by Misa

Interkulturní ples

Stojíme si za tím, že Praha je metropolí všech. Tak proč se vzájemně nepoznat právě na plese? Zveme Vás na druhý ročník Interkulturního plesu s podnázvem Celá Praha na jednom parketu!
23. 1. 2020/by Misa

Registrace na kurzy češtiny pro dospělé

Právě otevíráme registraci na kurzy češtiny pro dospělé. Přečtěte si podrobnosti o procesu registrace i podmínkách účasti.
9. 1. 2020/by Misa

Spolupráce na poli integrace

Během posledního půl roku se nám v oblasti síťování, které patří mezi hlavní aktivity ICP, podařilo dosáhnout velkých pokroků. Právě o nich je náš nový článek.
7. 1. 2020/by Misa

Novela cizineckého zákona

Před několika měsíci se novelizoval zákon o pobytu cizinců v České republice s účinností od 31. července 2019. Podívejte se na 6 nejdůležitějších změn, které z novely vyplývají.
10. 12. 2019/by Misa

Registrace na kurzy češtiny pro děti

Právě jsme otevřeli registraci na odpolední kurzy českého jazyka pro děti ve věku 6 – 15 let na období únor – květen 2020. Přihlaste své děti!
28. 11. 2019/by Misa

Salad Bowl of Prague: Voices

V rámci našeho dne otevřených dveří Open Doors jsme pokřtili podcatsovou sérii Salad Bowl of Prague: Voices. Ta představuje příběhy čtyř cizinců, kteří se usadili v Praze a svou činností z ní dělají pestřejší a bohatší místo.
25. 10. 2019/by Misa

Komunikací k integraci

Jak komunikovat s migranty a o migrantech? Jakou roli hraje v integračním procesu politická reprezentace? Co tradiční a #novámedia? Jak komunikují integrační témata kreativní agentury? A jaké jsou trendy v ostatních evropských městech?
13. 9. 2019/by devMartin

Integrace cizinců očima Pražanů

Již druhým rokem realizujeme mezinárodní projekt INTEGRA, jehož hlavním posláním je vylepšit proces integrace cizinců z třetích zemí v pěti partnerských státech EU (Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Itálie, Slovensko) pomocí sdílení zkušeností a znalostí na úrovni měst.
13. 9. 2019/by devMartin

Podzim trávíme na festivalech

Podzim je pro nás již tradičně obdobím kulturních festivalů, které jsou pro ICP skvělou příležitostí, jak o sobě dát vědět široké veřejnosti a blíže se s Vámi seznámit.
13. 9. 2019/by devMartin