Dobrovolnictví v ICP

V rámci našeho dobrovolnického programu spolupracujeme s dobrovolníky z řad cizinců i Čechů, které spojuje život v Praze. Ti nám ve svém volném čase, a bez nároku na honorář, vypomáhají s naší činností, realizují vlastní nápady a aktivity nebo se spolu s námi zapojují do veřejně-prospěšných komunitních aktivit, v rámci kterých se snaží pozitivně přispívat společnosti a okolí, ve kterém žijí.  

Úspěchy našich dobrovolníků:

Pořádání vlastních akcí

V minulých letech naši dobrovolníci z řad cizinců zrealizovali množství vlastních jednorázových akcí (přednášky, koncerty, workshopy, atd.), v rámci kterých sdíleli své životní příběhy, kulturu zemí, ze kterých pocházejí, své dovednosti/znalosti, apod. Úspěch sklidila např. přednáška „Krásy a šrámy Bolívie, „Online koncert íránské hudby“, DIY online workshop „Výroba Guatemalských worry dolls“ či komunitní akce „Eco-night v Hybernský: SWAP and more!“. V rámci dobrovolnické spolupráce jsme také zrealizovali několik kulturních aktivit v domovech pro seniory (např. čínské taneční představení či promítání iráckého dokumentu s diskusí) a pokusili se tak přinést trochu radosti a rozptýlení místním obyvatelům.  

Ukliďme Česko

V minulých letech jsme se ve spolupráci s našimi dobrovolníky opakovaně zapojili do veřejně-prospěšné eko-iniciativy Ukliďme Česko, v rámci které jsme s českými i zahraničními dobrovolníky uklízeli vybrané části hl. města Prahy. V současné chvíli plánujeme sérii dalších komunitních aktivit (nejen) s eko-tématikou. 

Výpomoc na akcích a festivalech

Naši dobrovolníci nám vypomáhají na akcích, které pořádáme, a jsou nám pomocnou rukou na stáncích v rámci festivalů. Z realizovaných eventů pro nás často pořizují kvalitní foto či video záznamy, kterými spoluvytvářejí obsah našich sociálních sítí

Jazykové kluby

Jednou z nejpopulárnějších dobrovolnických aktivit jsou naše pravidelné jazykové kluby, které vedou rodilí mluvčí z řad cizinců, a díky kterým si mohou účastníci zvýšit své jazykové dovednosti v příslušném jazyce a zároveň se seznámit s novými lidmi z řad Čechů i cizinců. 

Chcete se stát naším dobrovolníkem?

Dobrovolníkem se mohou stát pouze cizinci nebo Češi žijící v Čechách s možností osobně se potkat v Praze. Máte-li zájem stát se dobrovolníkem ICP, vyplňte náš registrační formulář a my se Vám následně ozveme s bližšími informacemi. 

Všem zapojeným dobrovolníkům tímto moc děkujeme za spolupráci a těšíme se na další společné akce! 😊