Pro firmy

Usnadníme vašim zaměstnancům z řad cizinců a jejich rodinným
příslušníkům adaptaci a integraci v Česku.

Vzdělávací semináře

Nabízíme praktické semináře, díky nimž se cizinci rychleji zorientují v českém prostředí a dokážou si poradit s běžnými situacemi každodenního života (zdravotní péče, vzdělávání, zaměstnání, komunitní život atd.) a vyvarují se nejčastějších chyb ve vztahu k úřadům.

České zaměstnance zaškolíme v oblasti interkulturních kompetencí, abychom předešli případným nedorozuměním v pracovním kolektivu a podpořili dobrou komunikaci na pracovišti. Pro zaměstnavatele máme vždy aktuální informace k zaměstnávání cizinců.

Naše nabídka pomůže HR s onboardingem, posílí společenskou odpovědnost vaší firmy a důvěru zaměstnanců v organizaci.

Jak to funguje?

Uspořádáme pro vás seminář nebo webinář na míru v rozsahu dvou hodin, včetně prostoru na dotazy. Všichni účastníci od nás také obdrží informační materiály. Semináře můžeme vést v angličtině, ukrajinštině, ruštině, čínštině nebo arabštině.

Co říkají naši klienti

EPAM SYSTEMS (CZECH REPUBLIC) S.R.O.

„All the topics I was interested in were covered and all my qustions were answered Great! Very useful topics, good content, very nice speaker, overal workshop organization!“

Iryna Bieliakova

„Moc vám děkuji za workshopy. Bylo to zajímavé a užitečné. Vím už jak a kde hledat práci. Také díky moc za tipy, jak vytvořit CV. Podala jsem kolem 400 (!!!) inzerátů a už mám práci na dobu neurčitou. Kdybyste potřebovali dobrovolníka, ráda vás podpořím. Chtěla bych dál pokračovat ve studiu češtiny.“

Ministerstvo práce a sociálních věcí

„Školení od ICP dalece přesáhlo moje očekávání. Bylo zábavné a po všech stránkách přínosné. Za mě by ho měli absolvovat všichni zaměstnanci úřadů práce, aby pochopili důležitost integrace cizinců.“

Klient z Kyrgyzstánu

„Please keep helping the expats. Thank you for your amazing job.“

Náš lektorský tým

Mgr. Vera Bárász

Vystudovala jsem obecnou lingvistiku na Minské státní lingvistické univerzitě a ekonomii a právo na Běloruské státní univerzitě. V posledních dvaceti letech jsem pracovala jako tlumočnice z čínštiny a angličtiny ve 4 různých zemích. V ICP působím na pozici specialisty informačních aktivit. Díky vlastní zkušenosti s integrací a mnohaletému působení na pozici interkulturní pracovnice mám vhled do toho, co cizinci na své cestě k integraci nejčastěji potřebují a jaké informace postrádají. Během seminářů jim předávám informace o důležitých aspektech života v ČR, ať už jde o obecnou orientaci v českém prostředí, zdravotním nebo vzdělávacím systému. Mám obrovskou radost, když účastníci seminářů odchází s větší jistotou a pocitem samostatnosti.

Mgr. Marta Burdiak

Jsem původem z ukrajinského Lvova, vystudovala jsem bohemistiku na Ukrajině a ukrajinistiku v Praze. Díky tomu mohu jako lektorka nabídnout hluboký a nevšední pohled na interkulturní rozdíly těchto dvou národů. Působím jako interkulturní pracovnice v Integračním centru Praha, a také jako překladatelka a tlumočnice na volné noze. Pro cizince a majoritu lektoruji kurzy sociokulturní orientace, semináře o interkulturních rozdílech a specifikách práce s cizinci. Vyprávím Ukrajincům o Česku a Čechům o Ukrajině.

JUDr. Štěpán Pastorek

Jsem advokát, který se ve své praxi zaměřuje zejména na právo pracovní, správní a pobyt a zaměstnávání cizinců na území České republiky. V těchto oblastech též dlouhodobě přednáším a jsem autorem odborných publikací a článků. Působím i v akademické sféře jako vyučující na Katedře pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Jsem členem Výboru pro práva cizinců Rady vlády ČR pro lidská práva, členem Sdružení imigračních advokátů v České republice a členem České společnosti pro pracovní právo a právo sociálního zabezpečení.

Mgr. Veronika Kramáreková, Ph.D.

Vystudovala jsem Blízkovýchodní studia a Etnologii na Západočeské univerzitě v Plzni. Na stejné univerzitě jsem několik let působila jako vyučující na Katedře blízkovýchodních studií, jsem spoluautorkou několika studií zabývajících se integrací arabsko-muslimské komunity do české společnosti. Od roku 2019 pracuji v Integračním centru Praha jako interkulturní pracovnice pro arabsky a anglicky mluvící. V současné době v ICP vedu tým interkulturních pracovníků. Dlouhodobě se věnuji osvětovým a vzdělávacím aktivitám, které cílí jak na cizince, tak i na odbornou a širokou veřejnost.

Máte o naše semináře zájem?

Rádi vám zašleme cenovou nabídku:

Jekaterina Gazukina

mobil: 775 509 732
e-mail: j.gazukina@icpraha.com

Mohlo by vás také zajímat

Adaptačně-integrační kurzy

Integrační centrum Praha je také pověřené Ministerstvem vnitra k organizaci povinných Adaptačně-integračních kurzů pro cizince. Nabízíme možnost uspořádat integrační kurz pro Vaše zaměstnance.