Adaptačně-integrační kurzy v červnu 2022

Nenechávejte svou povinnost na poslední chvíli

Slunečné počasí láká na procházky, výlety a jiné letní aktivity, nezapomínejte však na lhůtu ohledně absolvování Adaptačně-integračního kurzu. Lhůta pro splnění je 1 rok a počítá se ode dne převzetí průkazu o povolení k pobytu. Na tuto lhůtu je potřeba dát si pozor, protože při nesplnění se vystavujete riziku pokuty až do výše 10 000 Kč. Ujistěte se proto, zda se vás povinnost týká a přihlaste se. V červnu jsme pro vás připravili Adaptačně-integrační kurzy v angličtině, ruštině, ukrajinštině, vietnamštině a srbštině. Zde je postup, jak postupovat:

Ujistěte se, zda se vás povinnost splnit kurz týká

Kurzy jsou povinné pro některé cizince ze zemí mimo EU, kteří v ČR obdrželi dlouhodobý nebo trvalý pobyt po 1. 1. 2021. Existuje však mnoho výjimek, proto doporučujeme nastudovat si článek od Ministerstva vnitra nebo si přečíst náš shrnující článek. Nebo nás můžete jednoduše kontaktovat a my vám rádi poradíme, zda byste měl/a kurz absolvovat :)

Registrujte se online

Registrace a platba na adaptačně-integrační kurzy probíhá pouze online na portále FRS. V ICP jsme pro vás vytvořili podrobný návod, jak se přihlásit, který si můžete stáhnout zde. A nebo se na nás obraťte během našich konzultačních hodin a my vám s registrací pomůžeme.

Přijďte na kurz do ICP

A pak už stačí jen přijít do našich krásných učeben do ICP a absolvovat kurz, na kterém se dozvíte důležité informace o vašem pobytu v České republice.

Web: aik.icpraha.com

Tel.: +420 253 253 984

E-mail: aik@icpraha.com

Konzultační dny: úterý a čtvrtek 9:00-12:00, 13:00-16:00
(Žitná 51, Praha 1, 6. patro – v případě zájmu o pomoc s registrací si prosím připravte cestovní pas, biometrickou kartu a ujistěte se, že znáte heslo ke svému e-mailu.)

Těšíme se na vás!
Váš tým ICP