Zimní tipy

Jak si užít volný čas v chladném počasí?

Vánoce skončily a do jara je daleko. Mohlo by se zdát, že kvůli počasí a epidemiologickým opatřením jsme nyní odsouzeni k nudě, ale tak to není! :-) Podívejte se na naše zimní tipy.

1. Vyražte do přírody

Pokud máte rádi sport, vytáhněte běžky, brusle nebo sněžnice a dejte si trochu do těla! :-) Určitě ale postačí i delší procházka lesem nebo parkem. A pokud máte děti, vezměte sáňky a užijte si s rodinou trochu adrenalinu.


2. Vzdělávejte se

Dlouhé zimní večery vybízejí k tomu, vzít do ruky knížku a vstřebávat nové informace. Je jedno, jestli budete číst naučnou literaturu, knihy v cizím jazyce nebo beletrii – vše vás určitým způsobem obohatí a vaše oči si odpočinou od počítače, televize a mobilu.

3. Nakrmte lesní zvířata

Když si uděláte výlet do lesa, určitě narazíte na krmelec pro lesní zvířata, do kterého jim můžete vhodit něco na přilepšenou. Ale pozor, nejdříve si ověřte, co těmto zvířatům můžete dát, abyste jim naopak neublížili. Jistotou je lokální ovoce a zelenina – například jablka, hrušky, mrkev či brambory.

4. Zahrajte si stolní hry

Kdo říká, že doma nemůže být zábava? Stačí rozbalit deskovou hru a o program na večer je postaráno. Nejoblíbenější českou deskovou hrou je „Člověče nezlob se“. Už jste ho hráli? Hru si snadno vyrobíte doma (návod např. zde: https://www.heky.cz/2016/11/diy-vanocni-clovece-nezlob-se/) a pro ty, kdo neznají pravidla, jsme našli toto video: https://www.youtube.com/watch?v=ruK0qQuYugQ

5. Postavte sněhuláka

Tuto zimní zábavu zná asi každý, kdo někdy v životě viděl sníh. Teď trochu sněhu máme dokonce i v Praze, tak proč toho nevyužít? :-)


Přejeme vám příjemné zimní dny! :-)

Vaše ICP