Mobilní aplikace Praguer

Vše, co potřebujete vědět o životě v Praze

Spustili jsme aktualizovanou verzi aplikace PRAGUER, která vám již tři roky usnadňuje přístup k důležitým informacím a kontaktům a pomáhá vám lépe se zorientovat v českém prostředí.

K čemu aplikace slouží?

Nedostatek informací je jednou z největších překážek integrace. Rozhodli jsme se proto vytvořit aplikaci, která cizincům žijícím na území hl. m. Prahy poskytne praktické informace a kontakty na organizace a instituce, které jim mohou pomoci vyřešit problémy a zodpovědět otázky spojené s životem v nové zemi. 

Co je v aplikaci nového?

Vedle červeno-bílého designu jsou novinkou zejména tři nové jazykové mutace. Kromě česky, anglicky, rusky a vietnamsky mluvících ji mohou nyní pohodlně využívat také cizinci, jejichž mateřštinou je ukrajinština, čínština či arabština. Praguer nyní nabízí také proklikávací odkazy přímo v textu a interaktivní mapu s možností filtrování dle tématu, která vás nasměruje k požadovanému cíli. Uživatelé v aplikaci samozřejmě i nadále najdou informace o důležitých aspektech života v ČR rozdělené do přehledných kategorií (např. pobyt, zaměstnání, vzdělání, zdravotnictví apod.), doplněné o potřebné kontakty na státní instituce i neziskové organizace nabízející bezplatnou pomoc.

Co o nové verzi aplikace říká její koordinátorka?

“V aplikaci Praguer, kterou jsme vytvořili v roce 2017, jsme spatřovali nevyužitý potenciál. Rozhodli jsme se proto vytvořit verzi 2.0, která bude intuitivnější, modernější a vizuálně atraktivnější. A protože jsme přesvědčeni, že integrace je oboustranný proces, kromě technologických vylepšení jsme do appky přidali také novou kategorii “I vy můžete pomoci”, která cizincům představuje možnosti zapojení do dobrovolnických aktivit,” říká koordinátorka projektu Michaela Neuhöferová.

Aplikace je zdarma ke stažení v App Store i Google Play.

Více informací o aplikace najdete na webu https://praguer.icpraha.com/.