fbpx

Vaše nejčastější otázky a odpovědi na ně


1. Chci studovat češtinu. Kdy začnou kurzy?

Kurzy českého jazyka v ICP se otevřou během září 2019.

2. Kdy se mohu zaregistrovat na kurzy češtiny? Jaké úrovně otevíráte?

19. srpna 2019 začne první fáze registrace na kurzy českého jazyka pro začátečníky a (A1) a mírně pokročilé (A2).

3. Co mám dělat, když neznám svoji úroveň?

Registrace do kurzů spočívá v tom, že musíte absolvovat povinný rozřazovací test. Na základě výsledku tohoto testu systém určí Vaši úroveň. Pokud je Vaše úroveň vyšší než A2, systém Vám žádný kurz nenabídne.

4. Jak často kurzy probíhají a v jakém rozsahu?

Jedna lekce trvá obvykle dvě a čtvrt hodiny a probíhá dvakrát týdně. Kurzy začínající v září obvykle trvají do ledna/února.

5. Co jsou to za fáze? Jak probíhá proces registrace?

Registrace probíhá ve třech krocích:

1. Vyplníte své osobní a kontaktní údaje, následně projdete online testem, který prověří vaši znalost českého jazyka. Registrace bude otevřena od 19. srpna.

2. Online zápis do příslušného kurzu: Mějte na paměti, že místa na kurzu jsou rychle zaplněná! Pokud si chcete zajistit místo na kurzu, musíte být u počítače 3. září v 10:00 (nebo ještě lépe několik minut předem).

3. Povinná účast na první lekci, kde dojde k ověření dokladů.

6. Je možné se hlásit již teď a místo v kurzu si nějak pojistit?

Ne, registraci spouštíme až 19. srpna a všichni zájemci o kurzy mají rovné podmínky. Co se informací o registraci do kurzů týče, důvěřujte prosím pouze oficiálním kanálům ICP, nikoliv soukromým osobám prezentujícím se na internetu (mimo oficiální sítě ICP). 

7. Jaký je link na registraci a online test?

Registrace do kurzu probíhá na našem webu.

8. Mohu si kurz vyměnit?

Ne. Pozor: Po zapsání se do kurzu již není možná jeho změna. Proto doporučujeme dobře si rozmyslet, zda opravdu o kurz stojíte a jestli do něj budete moci docházet.

9. Co mám dělat, když se mi žádný z nabízených kurzů nehodí?

Je nám to líto, ale tím pádem pro Vás nemáme žádný vhodný kurz. Zkuste kontaktovat jinou organizaci: 

CIC – Centrum pro integraci cizinců

META 

InBáze

Poradna pro integraci

10. Co si mám přinést na první lekci?

Potřebujeme zkontrolovat, že jste naše cílová skupina, pro niž jsou naše služby určené. Nezapomeňte si proto s sebou vzít svůj průkaz k povolení k pobytu nebo pas. Přesný čas a datum se dozvíte po úspěšném zapsání do kurzu e-mailem. V tomtéž e-mailu dostanete také instrukce, jak uhradit motivační zálohu ve výši 2 000 korun.  

11. Proč říkáte, že jsou kurzy zdarma, když musím platit 2000 korun?

Nejedná se o kurzovné, ale pouze o VRATNOU motivační zálohu. Záloha se vrací, pokud student odchodí více než 70 % lekcí.
Snažíme se takto minimalizovat počet účastníků, kteří už předem neplánují kurz navštěvovat. 

12. Píšete, že nemůžete poskytovat svoje služby všem. Jak zjistím, že spadám do vaší cílové skupiny a mohu navštěvovat vaše kurzy?

Naše služby jsou financované ze zdrojů EU. Ta určuje pravidla, která musíme dodržovat. Součástí těchto pravidel je cílová skupina: cizinci ze zemí mimo EU, kteří mají v ČR legální povolení k pobytu delší než 90 dnů (dlouhodobé vízum, dlouhodobý pobyt, přechodný pobyt, trvalý pobyt) nebo jim byla na území ČR udělená mezinárodní ochrana (azyl nebo doplňková ochrana).

13. Co mám dělat, pokud se do kurzu nedostanu?

Jste automaticky na našem seznamu náhradníků. Jestli vám vyhovuje jen jeden z nabízených kurzů, klikněte na tlačítko „zapsat jako náhradník“ a my budeme vědět, že vás máme oslovit pouze v případě, že se uvolní místo v tomto konkrétním kurzu. Kontaktovat vás budeme nejpozději do konce září.

14. Kde kurzy probíhají?

Většina kurzů probíhá v Integračním centru Praha, na adrese Žitná 1574/51, 110 00 Praha 1.

15. Mám ještě nějaké otázky ohledně kurzů, na koho se mohu obrátit?

Nejprve si přečtěte pečlivě náš web. Pokud zde nenajdete odpověď na své otázky, můžete napsat koordinátorkám kurzů: Alžběta Průšová: edu@icpraha.com; Linda Slováková: l.slovakova@icpraha.com