fbpx

Kdo jsme?

Jsme nezisková organizace, která usiluje o to, aby Praha byla metropolí všech – domovem pro všechny, kdo se tu rozhodli žít bez ohledu na jejich zemi původu, a místem, kde se jednotliví obyvatelé vzájemně respektují, podporují a spolupracují.

Kdo jsou naši klienti?

Našimi klienty jsou občané zemí mimo EU, kteří mají na území České republiky legální pobyt na dobu delší než 90 dnů, a ve vybraných případech také občané EU. Pokud si nejste jisti, zda se svým typem pobytu můžete využívat naše služby, obraťte se na nás, rádi Vám poradíme.

Vnímáme integraci jako oboustranný proces, a proto některými svými aktivitami cílíme také na českou veřejnost.

Kde nás najdete?

1

Informační centrum ICP

Žitná 1574/51, 110 00 Praha 1

2

ICP Praha 13 – Lužiny

Zázvorkova 2007/6, 155 00  Praha 13

3

ICP Praha 14 – Černý Most

Kučerova 727/3, 198 00 Praha 14

Jak fungujeme?

Integrační centrum Praha (ICP) je obecně prospěšná společnost, která byla založena 14. 3. 2012 hlavním městem Praha za účelem efektivní koordinace integračních aktivit a navazování spolupráce mezi neziskovým sektorem, místní samosprávou a Magistrátem hl. m. Prahy.

Naše činnost je financována ze zdrojů Azylového, migračního a integračního fondu EU, Ministerstva vnitra ČR a Magistrátu hlavního města Prahy. Z toho důvodu můžeme veškeré služby poskytovat bezplatně a jsou tak dostupné všem, kteří je potřebují.