Adaptačně-integrační kurzy v prosinci 2021

Získejte praktické informace o životě v České republice

Ačkoli předvánoční nálada, koledy, pečení cukroví a shánění dárků už jsou v plném proudu, může se stát, že se vás týká povinnost absolvovat adaptačně-integrační kurz. Přijďte si na 4 hodiny odpočinout od vánočního shonu a nadělte si praktický dárek: získejte důležité informace o životě v České republice. Na kurzech se například dozvíte vše o vašem pobytu, jaké povinnosti s tím souvisí a jaká naopak máte práva. Adaptačně-integrační kurzy se také věnují vzdělávání, zdravotní péči, možnostem podnikání v ČR, zaměstnání, bydlení a mnohým dalším tématům. Tyto informace vám zkrátka ulehčí orientaci a začátek v nové zemi i v Praze. Více informací o kurzech naleznete na aik.icpraha.com.

Koho se týká povinnost splnit kurz?

Zákonnou povinnost absolvovat adaptačně-integrační kurz mají cizinci ze zemí mimo EU, kteří po 1. 1. 2021 obdrželi v ČR dlouhodobý nebo trvalý pobyt. V této povinnosti existuje mnoho výjimek, které doporučujeme si nastudovat na stránkách Ministerstva vnitra nebo v našem shrnujícím článku. Pokud se vás povinnost týká, registrujte se na portálu https://frs.gov.cz/. Nejste si i tak jistí, zda byste měli kurz splnit? Kontaktujte nás a my vám rádi poradíme. 

Rozvrh kurzů na prosinec

Na prosinec jsme si pro vás připravili kurzy v angličtině, ruštině, ukrajinštině a vietnamštině. Máme radost, že se podařilo připravit i kurz v čínštině. Na leden budeme vypisovat kurzy v dalších jazycích: srbština, mongolština, arabština, francouzština a španělština. Termíny uvidíte už nyní v registračním systému. Neváhejte se proto přihlásit. Nedaří se vám registrovat se? I v tomto případě jsme tu pro vás na telefonu, mailu nebo během konzultačních hodin v úterý a čtvrtek. 

Web: aik.icpraha.com

Tel.: +420 253 253 984

E-mail: aik@icpraha.com

Úřední dny: úterý a čtvrtek 9:00-12:00, 13:00-16:00 (Žitná 51, Praha 1, 6. patro – v případě zájmu o pomoc s registrací si prosím připravte cestovní pas, biometrickou kartu a ujistěte se, že znáte heslo ke svému e-mailu.)

——

Photo credit: Jan Suchánek

Těšíme se na vás!
Váš tým ICP