Adaptačně-integrační kurzy v lednu 2022

V lednu máte na výběr z 9 jazyků!

V lednu jsme pro vás vypsali adaptačně-integrační kurzy ve všech 9 oficiálních jazycích : v angličtině, ruštině, ukrajinštině, vietnamštině (VIET), arabštině (ARA), mongolštině (MNG), francouzštině (FR), španělštině (ES) a srbštině (RS). Využijte této příležitosti a přihlaste se na toto školení, které vám ulehčí začátek života v České republice, co nejdříve. Jak postupovat?

Krok č. 1: Ověřte si, zda musíte kurz absolvovat 

Kurz musíte absolvovat, pokud:

– jste občanem země mimo EU/EHP a Švýcarska

– vaše dlouhodobé nebo trvalé pobytové oprávnění nabylo právní moci po 1. lednu 2021.

– váš typ pobytového oprávnění je uveden v seznamu Ministerstva vnitra. Seznam pobytových oprávnění s povinností absolvovat kurz, včetně všech výjimek, si prostudujte ZDE.

Nejste si jistí, zda se vás povinnost týká nebo ne? Neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi poradíme. 

POZOR: Víte, že na splnění kurzu máte 1 rok od převzetí průkazu o povolení k pobytu? Pokud kurz neabsolvujete do jednoho roku ode dne, kdy vaše pobytové oprávnění nabylo právní moci, vystavujete se riziku pokuty až do výše 10 000 Kč. Pokud jste tedy ze země mimo EU a v České republice jste nově získal/a dlouhodobé nebo trvalé povolení k pobytu například v únoru 2021, pravděpodobně se vás týká povinnost absolvovat kurz a je nejvyšší čas se přihlásit!

Krok č. 2: Přihlaste se

Registraci na kurz je potřeba provést na portálu https://frs.gov.cz/

Nevíte si rady s registrací? Jsme tu pro vás během našich konzultačních hodin.

Kontakty

Web: aik.icpraha.com

Tel.: +420 253 253 984

E-mail: aik@icpraha.com

Úřední dny: úterý a čtvrtek 9:00-12:00, 13:00-16:00 (Žitná 51, Praha 1, 6. patro – v případě zájmu o pomoc s registrací si prosím připravte cestovní pas, biometrickou kartu a ujistěte se, že znáte heslo ke svému e-mailu.)


Photo credit: Jan Suchánek

Těšíme se na vás!
Váš tým ICP