Adaptačně-integrační kurzy v září 2022

Začněte podzim s novými vědomostmi o životě v České republice!

Adaptačně-integrační kurzy jsou určené pro některé nově příchozí cizince a jejich absolvování je ze zákona povinné. Jste v Česku nově? Podívejte se na náš zářijový rozvrh níže a přihlaste se! Na Adaptačně-integračním kurzu se dozvíte základní informace o životě v české společnosti. Kurz pokrývá širokou paletu témat – od pobytové legislativy, zdravotnictví, školství, uznání vzdělání, až k hledání ubytování či práce. V září jsme pro vás připravili kurzy v angličtině, ruštině, ukrajinštině, vietnamštině (vn) a španělštině (es). Postupujte následovně:

Ujistěte se, zda se vás povinnost splnit kurz týká

Kurzy jsou povinné pro některé cizince ze zemí mimo EU, kteří v ČR obdrželi dlouhodobý nebo trvalý pobyt po 1. 1. 2021. Existuje však mnoho výjimek, proto doporučujeme nastudovat si článek od Ministerstva vnitra nebo si přečíst náš shrnující článek. Nebo nás můžete jednoduše kontaktovat a my vám rádi poradíme, zda byste měl/a kurz absolvovat :)

Registrujte se online

Registrace a platba na adaptačně-integrační kurzy probíhá pouze online na portále FRS. V ICP jsme pro vás vytvořili podrobný návod, jak se přihlásit, který si můžete stáhnout zde. A nebo se na nás obraťte během našich konzultačních hodin a my vám s registrací pomůžeme.

Přijďte na kurz do ICP

A pak už stačí jen přijít do našich krásných učeben do ICP a absolvovat adaptačně-integrační kurz, na jehož konci dostanete certifikát o absolvování.

Máte dotaz? Jsme tu pro vás:

Web: aik.icpraha.com

Tel.: +420 253 253 984

E-mail: aik@icpraha.com

Konzultační dny: úterý a čtvrtek 9:00-12:00, 13:00-16:00
(Žitná 51, Praha 1, 6. patro – v případě zájmu o pomoc s registrací si prosím připravte cestovní pas, biometrickou kartu a ujistěte se, že znáte heslo ke svému e-mailu.)

Těšíme se na vás!
Váš tým ICP