Adaptačně-integrační kurzy v létě 2022

Jste v Česku nově? Přijďte v červenci nebo v srpnu na kurz!

Adaptačně-integrační kurzy jsou povinné pro některé nově příchozí cizince. Říkáte si, co se na kurzu dozvíte? Například to, že musíte hlásit změnu bydliště na pracovišti Ministerstva vnitra OAMP nebo informaci o tom, že průkaz zdravotního pojištěnce musíte mít neustále při sobě. Takové a další informace o vašem pobytu v ČR a o Česku obecně vás čekají na kurzu v podání vynikajících lektorů a tlumočníků. Proto než odjedete na letní dovolenou, nezapomeňte se přihlásit na adaptačně-integrační kurz. V červenci a srpnu jsme pro vás připravili kurzy v angličtině, ruštině, ukrajinštině a vietnamštině. Postupujte následovně:

Ujistěte se, zda se vás povinnost splnit kurz týká

Kurzy jsou povinné pro některé cizince ze zemí mimo EU, kteří v ČR obdrželi dlouhodobý nebo trvalý pobyt po 1. 1. 2021. Existuje však mnoho výjimek, proto doporučujeme nastudovat si článek od Ministerstva vnitra nebo si přečíst náš shrnující článek. Nebo nás můžete jednoduše kontaktovat a my vám rádi poradíme, zda byste měl/a kurz absolvovat :)

Registrujte se online

Registrace a platba na adaptačně-integrační kurzy probíhá pouze online na portále FRS. V ICP jsme pro vás vytvořili podrobný návod, jak se přihlásit, který si můžete stáhnout zde. A nebo se na nás obraťte během našich konzultačních hodin a my vám s registrací pomůžeme.

Přijďte na kurz do ICP

A pak už stačí jen přijít do našich krásných učeben do ICP a absolvovat adaptačně-integrační kurz, na jehož konci dostanete certifikát o absolvování.

Máte dotaz? Jsme tu pro vás:

Web: aik.icpraha.com

Tel.: +420 253 253 984

E-mail: aik@icpraha.com

Konzultační dny: úterý a čtvrtek 9:00-12:00, 13:00-16:00
(Žitná 51, Praha 1, 6. patro – v případě zájmu o pomoc s registrací si prosím připravte cestovní pas, biometrickou kartu a ujistěte se, že znáte heslo ke svému e-mailu.)

Těšíme se na vás!
Váš tým ICP