Rozpis Adaptačně-integračních kurzů na květen 2022

Na kurzu se dozvíte důležité informace o České republice.

Učíme se celý život. O to více, když začínáme žít v nové zemi. Jiné zvyky, jiný jazyk, zkrátka všechno je trochu jiné a nové. Adaptačně-integrační kurzy jsou tu od toho pomoci nově příchozím cizincům se zorientovat, získat důležité informace, kde hledat pomoc v různých životních situacích, ale také vysvětlit, jaké jsou jejich práva a povinnosti. I proto jsou kurzy pro některé cizince povinné. V květnu jsme pro vás připravili Adaptačně-integrační kurzy v angličtině, ruštině, ukrajinštině a vietnamštině. Neváhejte se přihlásit! Zde je postup, jak postupovat:

Ujistěte se, zda se vás povinnost splnit kurz týká

Kurzy jsou povinné pro některé cizince ze zemí mimo EU, kteří v ČR obdrželi dlouhodobý nebo trvalý pobyt po 1. 1. 2021. Existuje však mnoho výjimek, proto doporučujeme nastudovat si článek od Ministerstva vnitra nebo si přečíst náš shrnující článek. Nebo nás můžete jednoduše kontaktovat a my vám rádi poradíme, zda byste měl/a kurz absolvovat :)

Pozor! Pokud se vás povinnost týká, na absolvování kurzu máte 1 rok od převzetí vaší biometrické karty!

Registrujte se online

Registrace a platba na adaptačně-integrační kurzy probíhá pouze online na portále FRS. V ICP jsme pro vás vytvořili podrobný návod, jak se přihlásit, který si můžete stáhnout zde. A nebo se na nás obraťte během našich konzultačních hodin a my vám s registrací pomůžeme.

Přijďte na kurz do ICP

A pak už stačí jen přijít do našich krásných učeben do ICP a absolvovat kurz, na kterém se dozvíte důležité informace o vašem pobytu v České republice.

Web: aik.icpraha.com

Tel.: +420 253 253 984

E-mail: aik@icpraha.com

Konzultační dny: úterý a čtvrtek 9:00-12:00, 13:00-16:00
(Žitná 51, Praha 1, 6. patro – v případě zájmu o pomoc s registrací si prosím připravte cestovní pas, biometrickou kartu a ujistěte se, že znáte heslo ke svému e-mailu.)

Těšíme se na vás!
Váš tým ICP